חייגו אלינו
מאיר ברנר - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי
ראשי >שאלות ותשובות > האם-אפשר-לקבל-פנסיה-ולהמשיך-לעבוד-באותו-מקום-עבודה? >

האם אפשר לקבל פנסיה ולהמשיך לעבוד באותו מקום עבודה?

 

גיל הזכאות לקבלת פנסיה הוא 62 לנשים ו- 67 לגברים.

 

עובד המחזיק ברשותו קרן פנסיה ותיקה בין אם ממשיך להפקיד אליה ובין אם לא, היינו הצטרף אל קרן הפנסיה לפני 1.1.1995 , אם זו קרן מבטחים, קרן מקפת, קרן הגמלאות המרכזית –קג"מ, קרן נתיב, קרן הביטוח של פועלי הבנין, קרן הביטוח לפועלים חקלאים ,קרן הגימלאות של חברי אגד ,קופת הפנסיה לעובדי הדסה , כל הקרנות הללו מאוגדות היום תחת גוף שנקרא עמיתים והן כולן קרנות פנסיה ותיקות שבהסדר.

 

כל חבר, עמית באחת מהקרנות הנ'ל בהגיעו לגיל הזכאות , כאמור גיל 62 לאשה וגיל 67 לגבר ,זכאי להתחיל לקבל פנסיה גם אם עדין ממשיך לעבוד במקום עבודתו .

 

כל שנכתב לעיל נכון גם לעובדים שמחזיקים בקרן פנסיה חדשה ,קרן פנסיה אליה הצטרף משנת 1995 ואילך ובלבד שהגיעו לגיל הזכאות , גיל 62 לאשה וגיל 67 לגבר.

 

חשוב לציין כי קבלת הפנסיה אינה תלויה בעזיבת מקום העבודה ולפיכך לא נדרשת קבלת טופס 161 מהמעסיק. יחד עם זאת ,מאחר ובכספי הפנסיה צבורים גם כספי הפיצויים אותם הפקיד המעסיק במהלך השנים , מומלץ להצטייד במסמך המעיד על סה'כ הפיצויים שנצברו בקרן , בקופה עד למועד קבלת הפנסיה וזאת לצורך התחשבנות בעת עזיבת העבודה.

 

האם נכון להתחיל לקבל פנסיה ולהמשיך לעבוד?

 

האם כדאי להתחיל לקבל פנסיה ולהמשיך לעבוד?

 

התשובות לשאלות הללו מורכבות ורב משמעויות , לכל אחת ואחד תשובה המתאימה רק לה או לו , התשובה תלויה ברקע האישי , המשפחתי , בתוחלת , ברצונות . בתכניות לעתיד, בחלומות וכו' .

 

ע"מ לקבל החלטה מושכלת , אחראית ומתאימה יש להיעזר באיש מקצוע , מתכנן פיננסי מוסמך , מתכנן פרישה , בעל ידע ניסיון רב, אובייקטיבי שרואה לנגד עיניו את טובתך בלבד .

 

מאיר ברנר מקריית מוצקין ממתין לשיחת הטלפון ממך.

 

 

  כל הזכויות שמורות למאיר ברנר 2016

פייסבוק  בקרו בדף הפייסבוק שלי 
נייד: 050-5240154
פקס: 04-8708840
אימייל:brennerm@netvision.net.il

הפעל נגישות

בניית אתרים

מאיר ברנר - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי

 

אתה לקראת פרישה ? פנסיה?
מעוניין לתכנן את עתידך הפיננסי?
אשמח להוסיף ולעזור
שלח בבקשה פרטים וניצור קשר בהקדם.