תפריט ראשי
 
לעמוד קודם>

מענק פרישה

 

 

מענק פרישה הוא מכלול התשלומים הניתנים לעובד עקב הפסקת עבודתו. מרכיב עיקרי במענק הפרישה הוא פיצויי הפיטורים. לעיתים נוספים אליהם תשלומים נוספים דוגמת מענק הסתגלות, פיצויים מוגדלים, פיצוי בגין אי הודעה מוקדמת, פיצוי בעד ימי מחלה שלא נוצלו ועוד. סכומים אלה מפורטים בטופס 161.
בית המשפט העליון פסק כי פיצויי פיטורין אינם חייבים במס משום שאינם נחשבים כהכנסה מהעבודה, על כן גם מענק הפרישה הינו פטור ממיסי ביטוח לאומי וביטוח בריאות.

מס הכנסה על מענק פרישה

ישנו פטור ממס הכנסה על מענק הפרישה אך פטור זה מוגבל לתקרה בגובה של משכורת חודש (ולעיתים אף ל- 150% ממשכורת החודש) ועד לתקרה מקסימלית של 12,200 ₪ (נכון לשנת 2017). מענק הפרישה החייב במס יהיה ההפרש בין סך מענקי הפרישה לבין מענק הפרישה הפטור.

 

מענק פרישה – מה עושים איתו? 

סביר להניח כי לאחר פרישה לגמלאות לא תכניסו סכומי כסף משמעותיים מעבודות נוספות, לכן חשוב לדעת להשתמש בכסף הקיים ולהוציא ממנו את המקסימום. אמנם זה מאד מפתה להשתמש בסכום הכסף שקיבלתם על מנת לקנות רכב יוקרתי או לנסוע למספר יעדים ברחבי העולם – אך לא תמיד מדובר בפתרון החכם והנכון לעשות. כיצד בכל זאת יש לנהוג עם מענק הפרישה ?

רגע לפני שתבזבזו כספים אלה כדאי לפנות למומחה בפנסיה ופרישה. מאיר ברנר C.L.U  - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי C.F.P ייעץ לכם כיצד להשתמש נכונה בסכום הכסף העומד ברשותכם.

 

מאיר ברנר – מעניקים ביטחון כלכלי

מאיר ברנר C.L.U  - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי C.F.P הינו מומחה בעולם הפנסיוני אשר ישמח לבנות לכם תוכנית פיננסית מפורטת ומקיפה הנוגעת לכל אפשרות שעשויה להופיע בחייכם. מדוע כדאי לפנות אליו ?

  • ניסיון עתיר שנים, מעל 35 שנים בתחום הפיננסי והפנסיוני

  • היכרות עם כל סוגי הפוליסות וקופות הגמל, ישנות וחדשות כאחד

  • בחינה מדוקדקת של האפשרויות הפיננסיות העומדות בפניכם

  • בחינת אורח החיים הרצוי לכם והדרך לשימורו

  • הענקת כלים שיעזרו לכם להגיע למטרות שהוגדרו

  • ביקורת קבועה בנוגע להתקדמות והצלחת התוכנית תוך התאמתה לשינויים בשוק ההון

  • אמינות וניטרליות ללא אינטרסים סותרים

 

 

14

 

 

צרו קשר לקביעת פגישת היכרות!

הפרטים נשלחו בהצלחה

צוות המשרד יחזור אליכם בהקדם

הפעל נגישות