תפריט ראשי
 
לעמוד קודם>

קצבה מוכרת

 

 

לאור תיקון מספר 190 לפקודת מס הכנסה, כיום בישראל ישנה זכאות לפטור ממס על קצבה מוכרת. קצבה מוכרת הינה חלק מקצבה אשר משולמת לעובד על ידי קופת גמל לקצבה שאיננה קרן ותיקה. חלק זה נובע מתשלומים פטורים. במילים אחרות, קצבה מוכרת היא קצבה חודשית אשר משולמת מן הכספים שנצברו בקופת הגמל וכבר שולם עליהם מס בזמן שהופקדו, או שהחוסך לא היה זכאי בזמנו להטבות מס בגינן או שמדובר בכספי פיצויים שנשארו בחשבון חדש בקופת הגמל לאחר התחשבנות עם מס ההכנסה (לאחר עזיבת עבודה או פרישה) או שמדובר בכספים שהפקיד החוסך לעצמו בקופות גמל להשקעה. יש לשים לב כי כל הדברים הללו נחשבים לקצבה מוכרת בתנאי שאינם שייכים לקרן ותיקה.

קצבה מוכרת - כיצד מייצרים אותה ? 

קצבה מוכרת נוצרת על ידי אחת משתי דרכים :

  • הכנסה חודשית העולה על 23,600 ₪ (נכון לשנת 2016) – במידה והנך מרוויח יותר מ- 23,666 ₪ בחודש והמעסיק מפקיד לחסכונך הפנסיוני מעל 1,774 ₪ הרי שהנך מחויב בשווי מס, לכן במועד קבלת הקצבה ניתן לקבל פנסיה שמקורה בהפקדות אלו שהינן פטורות מס.

  • הפקדות משכר שעולה על 8,700 ₪ בחודש -  כאשר אנו מפקידים כספים לחיסכון פנסיוני אני זכאים להטבות מס. הטבות המס (נכון לשנת 2016) מוגבלות ל-7% מן השכר של 8,700 ₪ בחודש או בהפקדה חודשית של 609 ₪. במידה והנך מפקיד סכום העולה על 609 ₪, כספים אלה יכולים להקנות לך קצבה מזכה, כלומר קצבה שניתן לקבל רק מגיל פרישה.

    יש לקחת בחשבון שרק הפקדה העולה על 5.5% משכר הגבוה מ- 11,000 ₪ תחל לצבור לנו קצבה מוכרת.

 

מאיר ברנר – הפנסיה שלך בידיים בטוחות

 

אין ספק כי עולם הפנסיה הינו עולם סבוך הטומן בחובו אפשרויות רבות. על מנת לא לבצע טעויות שיעלו לכם בנזק כספי ועוגמת נפש תוכלו לפנות למאיר ברנר C.L.U  - מתכנן פרישה ומתכנן פיננסי C.F.P אשר מתמחה בתכנון פנסיוני ותכנון פיננסי עבור אנשים לקראת גיל פרישה. בעזרת ידע רב, ניסיון של עשרות שנים וצוות מקצועי מאיר ברנר ידע לבנות עבורכם את התוכנית הטובה והמשתלמת ביותר.

 

 

31

 

 

צרו קשר לקביעת פגישת היכרות!

הפרטים נשלחו בהצלחה

צוות המשרד יחזור אליכם בהקדם

הפעל נגישות